Palestyńskie dzieci – ofiary syjonistycznego apartheidu

Izrael pozamykał Palestyńczyków w gettach: w Strefie Gazy i na Zachodnim Brzegu. Dokładnie tak samo, jak kiedyś Stany Zjednoczone pozamykały w rezerwatach rdzennych mieszkańców Ameryki Północnej. O ile Strefa Gazy przypomina więzienie na świeżym powietrzu otoczone szczelnym kordonem uzbrojonych po zęby syjonistów, Zachodni Brzeg to raczej pole nieustannej bitwy o ziemię i tożsamość. Okupacyjne wojska Izraela systematycznie rugują rdzennych mieszkańców Palestyny z ziemi, którą ci zamieszkują od tysięcy lat. Ich miejsce zajmują żydowscy osadnicy z Rosji, Ukrainy, USA i innych krajów. Łączy ich jedno – brak palestyńskich korzeni. Jeszcze 100 lat temu ludność żydowska stanowiła zaledwie 6% mieszkańców Palestyny i skupiała się w kilku historycznych punktach. Dziś kolonialny Izrael, od lat stosujący wobec Palestyńczyków zasady wypracowane przez apartheid Republiki Południowej Afryki, przejął zdecydowaną większość palestyńskiej ziemi. Każda próba oporu rdzennej ludności Palestyny wobec izraelskiego terroru tylko ten terror zaostrza. Palestyńczycy stawiający opór są regularnie poddawani przemocy fizycznej i psychicznej ze strony izraelskich okupantów: bici, poniżani, ostrzeliwani z ostrej amunicji przez okupacyjne wojska, zamykani w syjonistycznych więzieniach. W przybliżeniu, za każdego zabitego syjonistę Izrael zabija 23 Palestyńczyków. O ile po napaści Rosji na Ukrainę (24/02/2022) Zachód zdecydowanie staną po stronie Ukrainy, to w identycznym konflikcie o ziemię i tożsamość pomiędzy Palestyńczykami a syjonistycznym Izraelem od początku stoi po stronie Izraela. W oczach zachodnich mediów Ukraińcy broniący swojej ziemi to bohaterowie, ale Palestyńczycy broniący swojej ziemi to już „terroryści”. Przyczyna jest prosta. W interesie USA jest osłabienie Rosji, która ciągle zagraża USA swoim potencjałem nuklearnym. W interesie USA i Zachodu jest też wspieranie sojuszniczego Izraela, który de facto pełni rolę amerykańskiego, niezatapialnego lotniskowca na morzu islamskiej cywilizacji. Tam, gdzie głośno reklamowane przez Zachód prawa człowieka wchodzą w konflikt z interesami ekonomicznymi Zachodu – zawsze wygrywają interesy ekonomiczne.

Znaczna część palestyńskich ofiar to dzieci. Wielodzietność jest charakterystyczna dla palestyńskich rodzin, to kulturowa norma, a zarazem jedna z form walki z okupantem. W pierwszej połowie 2021 roku Izrael zamordował 70 palestyńskich dzieci, ponad 700 zostało rannych, 770 trafiło do aresztu. Apartheid dba o to, by Palestyńczycy zamknięci w gettach żyli tam w ubóstwie. Po wielu dziecięcych ofiarach nie pozostaje nawet fotografia, którą można by pokazać światu jako dowód syjonistycznych zbrodni.

Według Addameer Prisoner Support and Human Rights Association od 2000 r. izraelska armia uwięziła około 12 000 palestyńskich dzieci. Większość z nich została oskarżona o rzucanie kamieniami – przestępstwo zagrożone w Izraelu karą do 20 lat więzienia (!). Izrael jest jedynym krajem na świecie, który sądzi dzieci przed sądami wojskowymi, często odmawiając im podstawowych praw.

Obecnie (sierpień 2021) w izraelskich więzieniach przebywa ok. 200 palestyńskich dzieci, z których większość jest w areszcie tymczasowym i nie została skazana za żadne przestępstwo.

Zdjęcie z czasów pierwszej intifady – masowego powstania Palestyńczyków przeciwko syjonistycznym siłom okupującym Palestynę, które rozpoczęło się 9 grudnia 1987 roku.
Kamienie przeciwko czołgom

Palestyńscy mali bohaterowie

Ponieważ 1 obraz jest więcej wart niż 1000 słów… popatrzmy:

Zamieszczone zdjęcia pochodzą z palestyńskich kont na portalach społecznościowych. Brak danych o autorach fotografii.

Nigdy nie pokonacie Palestyńczyków.
Gdyby którakolwiek z opowieści o ukraińskim bohaterstwie i oporze miała miejsce w Palestynie nie byłaby postrzegana jako akt niezwykłej odwagi – raczej byłaby sklasyfikowana i potępiona jako akt terroru.
Tak wygląda aresztowanie palestyńskiego chłopca.
W ciągu ostatniego roku izraelski reżim aresztował 850 palestyńskich dzieci. 15 jest przetrzymywane w areszcie domowym, bez możliwości uczęszczania do szkoły.

Ofiary żydowskiego apartheidu 2021

Youssef al-Baz, 13 lat. Zginął podczas izraelskiego nalotu w pobliżu szpitala al-Aksa, w centralnej części Gazy.
Tawfiq Abu al-Ouf, 16 lat. Zginął podczas izraelskich nalotów, które zrównały z ziemią budynek, w którym mieszkała jego rodzina. W raz z nim zginęło 14 innych członków rodziny, w tym 9 dzieci.
Tala Ayman Abu al-Ouf, lat 12. Zginęła podczas izraelskiego nalotu, który zniszczył dom jej rodziny w środkowej części Gazy.
Muhammed Sulaiman, lat 16. Zginął wraz z ojcem 10 maja 2021 r. podczas izraelskiego nalotu na Tal al-Kashef we wschodniej Dżabalii (północna część Gazy).
Said Odeh, 16 lat. Zastrzelony przez syjonistyczne siły okupacyjne strzałem w plecy w miejscowości Nablus.
Bilal – 9 lat, Yussef – 11 lat, Yamen – 6 lat, Mariam – 8 lat. Wszyscy z rodziny Abu Hatab. Zginęli wraz z trzema innymi członkami rodziny podczas izraelskiego nalotu na obóz dla uchodźców al-Shati (północno-zachodnia część Gazy).
Ibrahim al-Masri, lat 11. Zginął podczas izraelskiego nalotu na Beit Hanoun (północna część Gazy).
Hamza Nassar, 12 lat. Zginął 13-05-2021 r. podczas izraelskiego nalotu na dzielnicę Shujaiyya. Był akurat w drodze po warzywa dla swojej rodziny. Ciało Hamzy pozostawało w szpitalu przez wiele godzin, zanim odnalazł go ojciec.
Emad Khaled Hashash, 16 lat. Zastrzelony przez syjonistyczne siły okupacyjne podczas ataku na obóz dla uchodźców w miejscowości Balata na Zachodnim Brzegu.
Ameer al-Ifranji, 9 lat. Zginął podczas izraelskiego nalotu na dom swojej rodziny w dzielnicy al-Wehda (środkowa część Gazy).
Rahaf al-Masri, lat 10. Zginęła wraz z 8 innymi członkami swojej rodziny podczas izraelskiego nalotu na Beit Hanoun (północna część Gazy). Gdy doszło do ataku Rahaf bawiła się przed swoim domem z kuzynami, którzy również zginęli.
Ibrahim Hassanein, 16 lat. Zginął podczas izraelskiego nalotu na Beit Hanoun w północnej części Gazy.
Hussein Hamad, 11 lat. Zginął podczas izraelskiego nalotu, gdy jechał z przyjacielem ojca kupić paszę dla konia w Beit Hanoun (północna część Gazy).
Lina Iyad Sharer, lat 16. Zginęła wraz z rodzicami i siostrą podczas izraelskiego nalotu, którego celem był ich dom przy ulicy Nafaq w północnej części Gazy.
Mohammad Amjad Salem Da’das, 13 lat. Zastrzelony 5-11-2021 r. Dostał kulę w brzuch od izraelskiego snajpera podczas rozpraszania palestyńskiego protestu przez izraelskie wojsko. Palestyńczycy protestowali przeciwko kolonizacji ich ziemi i budowie kolejnej, nielegalnej osady Elon Moreh (Zachodni Brzeg, okolice Nablusu).
Ammar Tayseer al-Amour, lat 10. Zginął wraz ze swoim 13-letnim kuzynem podczas izraelskiego nalotu na dzielnicę Fukhari (południowa część Gazy).
Rafeef Abu Dayer, 11 lat. Zginęła wraz ze swoim wujem podczas izraelskiego nalotu. Pocisk spadł, gdy rodzina jadła obiad w swoim domu. Inni członkowie rodziny zostali ranni.
Menna Iyad Sharer, 2 lata. Zginęła wraz z rodzicami i siostrą podczas izraelskiego nalotu, którego celem był ich dom przy ulicy Nafaq w północnej części Gazy.
Zaid (4lata) i Mariam (2 lata). Zginęli podczas izraelskiego nalotu na Strefę Gazy.
Ahmad Bani-Shamsa, 15 lat. Postrzelony przez syjonistyczne siły okupacyjne z ostrej amunicji w głowę 16 czerwca 2021 r. Zmarł następnego dnia.
Adam al-Kolak, 4 lata. Zginął podczas izraelskiego nalotu, który zniszczył jego dom w środkowej części Gazy. Wraz z nim zginęło 14 innych członków jego rodziny.
Amjad Osama Abu Sultan, 16 lat. Zastrzelony 14 października 2021 r. przez syjonistyczne siły okupacyjne w Betlejem, w pobliżu ulicy Al-Nafaq.
Baraa al-Gharabli, lat 5. Zginął podczas izraelskiego nalotu na Jabalię w północnej części Gazy.
Yazan al-Masri, 2 lata. Zginął podczas izraelskiego nalotu na Beit Hanoun (północna część Gazy).
Muhammad Hamayel, 15 lat. Zastrzelony przez syjonistyczne siły okupacyjne w pobliżu miejscowości Beita (na południe od Nablusu). Kula przebiła serce.
Zaid al-Kolak, lat 8. Zginął podczas izraelskiego nalotu, który zniszczył jego dom w środkowej części Gazy. Wraz z nim zginęło 14 innych członków jego rodziny.
Qusai al-Kolak, 1 rok. Zginął podczas izraelskiego nalotu, który zniszczył jego dom w środkowej części Gazy. Wraz z nim zginęło 14 innych członków jego rodziny.
Marwan al-Masri, lat 6. Zginął podczas izraelskiego nalotu na Beit Hanoun, północna część Gazy.
Yazan al-Ifranji, 13 lat. Zginął podczas izraelskiego nalotu na dom swojej rodziny w dzielnicy al-Wehda (środkowa część Gazy).

Źródła:

Lista palestyńskich i izraelskich dzieci, które zginęły od 2014 do 2022: israelpalestinetimeline.org/children/
Lista palestyńskich i izraelskich dzieci, które zginęły do 2014 roku: rememberthesechildren.org/remember2014.html